Serwery

Oferujemy doradztwo w dziedzinie zapewnienia ciągłości i bezawaryjności pracy serwerów. Doradzimy jak zorganizować i wykonywać archiwizację oraz jak sprawdzić poprawność wykonywanej archiwizacji w środowisku testowym.
Zaproponujemy procedury awaryjnego przywrócenia ciągłości pracy firmy w różnych wariantach awarii sprzętu.

Obsługujemy:

  • Serwery Netware 4.11, 5, 6, 6.5
  • Servery Windows NT, 2000, 2003, 2008
  • Samba – serwer plików uruchomiony na systemie Linux.

Oferujemy migrację fizycznych środowisk serwerowych do wirtualnych. Wdrożenia opieramy na Hyper-V firmy Microsoft. Zalecamy jego uruchomienie na systemie Windows 2008R2 Core, co gwarantuje wydajną i stabilną pracę całego środowiska. Uruchomienie serwera SQL, Poczty i innych w środowisku wirtualnych umożliwia bardzo szybkie przywrócenie sprawności systemu w przypadku poważnej awarii serwera. Wirtualizacji zmniejsza czas niedostępności usług w przypadku awarii i obniża koszty sprzętu i energii.

Zapewniamy kompleksową obsługę i instalację serwerów pocztowych. Specjalizujemy się w systemie Novell GroupWise, który jest serwerem poczty uruchamianym w systemie SLES firmy Novell. Proponujemy zarządzanie lub migrację starszych wersji bazujących także na serwerach Novell Netware.

Wykonujemy również instalację serwera MS Exchange będącego serwerem poczty firmy Microsoft uruchamianym na serwerach Windows. Proponujemy instalację i migrację z starszych wersji serwerów pocztowych.

Zapewniamy wdrożenie usług katalogowych (Active Directory) na serwerach Windows i konfigurację polis umożliwiającą zrealizowanie specyficznych wymagań klienta.

Zapewniamy zdalny nadzór nad serwerami i stacjami roboczymi wykorzystując szyfrowane tunele VPN. Zabezpiecza to klienta przed podsłuchaniem transmisji przez osoby do tego nieuprawnione. Wykorzystujemy oprogramowanie VNC oraz usługę Zdalnego Pulpitu w systemach Windows. Aby zapewnić maksymalną skuteczność zdalnej naprawy lub rekonfiguracji komputera sugerujemy zakup sprzętu obsługującego możliwości Technologii vPro. Pozwala to zmniejszyć stałe koszty związane z dojazdami do klienta.